Dolgu
Dolgu
Detay için tıklayın...
Sıvı Deri
Sıvı Deri
Detay için tıklayın...
GLD-Kalemi
GLD-Kalemi
Detay için tıklayın...
Doğal Renk
Doğal Renk
Detay için tıklayın...
Matlaştırıcı
Matlaştırıcı
Detay için tıklayın...
Parlaklaştırıcı
Parlaklaştırıcı
Detay için tıklayın...

Dolgu

Küçük tamirler için oldukça etkili, napa, vinil ve plastiklerde kullanılan oldukça esnek, yapışkan ve tortulu bir dolgu malzemesidir. Dolgu; minimum çekmeye sahip, aşırı sertleşmeyen ve kuru temizlemeye uygun bir üründür. Bu oldukça güçlü yapışkanlığa sahip, mat ve elastik dolgu malzemesi; küçük yırtıklarda, çiziklerde ve deliklerin tamirinde kullanılmaktadır. Baskı, kuru ve ıslak zımpara dolgu uygulanmış bölgeye yapılabilir. Dolgu ile tamirler atölyelerde zaman kısıtlaması olmadan yapılmalıdır. Çok hızlı tamirler için Colourlock Deri Pastasını öneririz.

Sıvı Deri

Bağımsız olarak kullanılan ve dolgu özelliğine sahip bir üründür. Dolgu ile arasındaki tek fark Sıvı Derinin parlak bir görüntüye sahip olmasıdır ki bu profesyonel tamirlerde biraz zorluk çıkarabilmektedir. Şeffaf görünüme sahip Sıvı Deri uygulaması tamamlandıktan sonra Colourlock Taze Deri ürününün uygun rengi sünger yardımıyla uygulanmalı ve kurutma makinesi ile kurutulmalıdır. Colourlock Sıvı Deri daha çok son kullanıcılar için tavsiye edilen bir üründür. Tüm profesyonel tamir atölyeleri ilk olarak Dolgu’yu kullanmalıdırlar. Eğer tamir edilecek deri antik veya PU ise şeffaflık ve parlaklık gerekeceği için Sıvı Deri tercih edilebilir.

GLD-Kalemi

Colourlock Dolgu ve Colourlock Sıvı Deri tamirlerinden sonra deriyi düzleştirmede yardımcı bir malzemedir. Kullanımı : İlk olarak kapağı açın ve ucu nemlenene kadar devamlı olarak bastırın. Ucun fazla ıslanması durumunda fazlalığı bir bez yardımıyla alın. Sonrasında hafifçe Colourlock Dolgu kullanılmış veya Colourlock Sıvı Deri kullanılmış bölgeyi eriterek düzgünleştirin. İhtiyaç olması durumunda GLD-Kalem kullanıldıktan sonra Colourlock Zımpara Ped’i kullanılabilir. Her zaman çok dikkatli ve sabırlı çalışın. Eğer uygulanan bölge fazla ıslanırsa bulanıklık oluşabilir. Eğer uç kirlenirse dışarı doğru çekilerek çıkartılabilir ve ters biçimde yerine takılabilir.

Doğal Renk

Dolgu veya Sıvı Deri ve renklendirme çalışması arasında oldukça ideal bir uygulamadır. Eski deriler genellikle kuru veya çatlaktır ve yeni derilerde de sıyrık veya çizik problemleri vardır. Her iki durumda da renklendirmenin çok az yapılması gerekebilir ve böyle durumlarda Sıvı Deri çok gelebilir. Alternatif tamirlerin kullanılamayacağı durumlarda, dayanıklılığı kanıtlanmış, çatlakları ve hasarlı yüzeyleri sağlamlaştıran, yırtıkları yapıştıran Colourlock Doğal Renk uygulanmalıdır. Derin çatlaklı bölgeler zımpara işleminden sonra yırtılabilmektedir. Hatta yoğun yıpranmış yüzeylerdeki hafif çatlaklarda bile aynı sorunla karşılaşabiliriz. Bu tarz bölgelerde Doğal Renk uygulaması farklılık yaratmaktadır. Gerekli yüzeyler temizlenmeli, yüzey düzleştirilmeli ve Doğal Renk bir sünger yardımıyla uygulanmadan önce Colourlock Astar Boya sürülmelidir. Doğal Renk uygulandıktan sonra deri kendi halinde kurumaya bırakılmalıdır ve asla bir kurutucu kullanılmamalıdır. Kuruduktan sonra eğer gerekiyorsa tüm işlem tekrarlanmalıdır. Tek çatlaklar için Doğal Renk bir fırça yardımıyla çatlağın içine damlatmak suretiyle uygulanmalıdır. Fırça kullanılarak uygulama yapılan yüzey kuruduktan sonra gerekli hallerde zımpara yapılabilir veya ütü uygulanabilir.

Matlaştırıcı (Duller)

Deri Renginin, Taze Derinin ve/veya Üst Kaplamanın daha da Matlaştırılması amacıyla kullanılır. Lütfen kullanma talimatına uygun biçimde uygulayınız,

Parlaklaştırıcı (Gloss)

Deri Renginin, Taze Derinin ve/veya Üst Kaplamanın daha da Parlaklaştırılması amacıyla kullanılır. Lütfen kullanma talimatına uygun biçimde uygulayınız,