Deri Bakımı

Deri bakımı ve koruması deri ürünlerinizin uzun yıllar ilk günkü gibi kullanılabilmesi için oldukça önemlidir. Kullanım yoğunluğuna göre 3  yada 6 ayda 1 kez yapılacak basit bir işlem derinin ömrünü uzatır, sürtünme hasarlarını geciktirir, UV koruması sağlar, boya transferlerine karşı deri yüzeyini korur.

Deri bakımı ve koruması ile ilgili ürün almada, her hangi bir uygulama yapmadan önce derinizin tipi ve işlentisi hakkında tam ve doğru bilgiye sahip olmalısınız. Derinizin tipi yada işlentisi hakkında emin değilseniz bu yazımızı (VİDEO 9) okumanızı önemle tavsiye ederiz.

Piyasada satılan “muhteşem” ürünler gibi maalesef bir mucizevi ürünümüz bulunmamaktadır. Farklı yaşlardaki farklı deri tiplerine göre farklı bakım ve koruma ürünlerimiz bulunmaktadır.

Nubuk ve Süet derilerde maalesef son kullanıcıların yapabilecekleri bir bakım ve koruma işlemi bulunmamaktadır. Yapılabilecek tek şey güvendikleri bir su geçirmezlik ürününü yüzeye uygulamak şeklinde olabilir. Ancak sürtünme ve kullanımla birlikte su geçirmezlik ürünlerinin etkisi kayıp olduğu için, yapılacak işlem uzun süreli olmayacaktır. Her hangi bir ürün kullanmadan önce, kullanmayı düşündüğünüz ürünü görünmeyen bir kısımda denemenizi şiddetle öneririz.

Anilin Derilerde ve Yarı Anilin Derilerde ki en ideal koruyucu ürünümüz Anilin Kremi yada Parlak Anilin Kremidir. Kremlerimiz uygulandıktan sonra deri tarafından emilmesi beklenmeli ve sonrasında ikinci kat uygulanmalıdır.

Anilin deriler yada Yarı Anilin deriler uzun süre bakımsız kaldıkları zaman kururlar. Aşırı kurumuş bir anilin yüzeye bakım uygulamadan önce The Leather Specialist Scratch Away isimli ürünümüz uygulanmalı, deri kayıp ettiği yağları geri kazanmalı ve kendi halinde kuruması beklenmelidir. İşlem gerekli durumlarda tekrarlanabilir.

Napa tipi derilerde kullanılmakta olan 3 farklı ürünümüz bulunmaktadır.

Deri Kalkanı; özellikle yeni (0-3 yaş) ve mat görünümlü deri yüzeylerde fark yaratan bir koruma oluşturur.

Deri Koruyucu ise 3 yıldan daha uzun bir süredir kullanılan, yağını kayıp etmeye başlamış, esnekliğini yitirmeye başlamış Napa tipi deriler için geliştirilmiş bir üründür.

Fil Derisi Koruyucusu daha yaşlı ve sertleşmiş derileri besleyen tamamen sentetik yağlar içeren bir bakım ürünüdür ve saç kurutma makinesi gibi hafif ısı veren bir yardımcı ile uygulanması faydalı olacaktır

The Leather Specialist Bakım ve Koruma ürünlerinin uygulanmasında özellikle dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir;

  • Bakım ve koruma işlemine başlanmadan önce deri tamamen tavsiye edildiği şekilde temizlenmeli ve kendi halinde kurumuş olmalıdır,
  • Bakım ve koruma ürünlerimize yüzeye değil Viskoz Beze dökülmeli ve beze yedirilmelidir,
  • Ürünlerimizin hepsi konsantre ürünlerdir, ince katlar halinde uygulanmalıdır,
  • Deri Kalkanı ve Vinil Koruyucu gibi yüzey koruması oluşturan ürünlerimiz kurutulabilirler,
  • Deri Koruyucu, Fil Derisi Koruyucusu, Yaşlı Deri yumuşatıcı gibi yağ içeren ürünler kendi halinde kurumalıdır,

Lütfen unutmayın; Düzenli ve doğru ürünlerle yapılan temizlik ve bakım, sevdiğiniz ürünlerin uzun yıllar kullanılmasına büyük yardımcı olacaktır