Bloke, Derideki tükenmez kalem lekeleri, Kot boyası, vb Kontrast lekeler

Günlük hayatımızın bir parası olan deri koltuk, deri kanepe, otomobil koltuğu, ceket vb birçok kıymetli ürünlerimizde kazalar her zaman olabilir.

Oldukça yoğun bir biçimde; Raw Jean olarak bilinen, yıkanmamış kot pantolonların  deri yüzeyini boyaması şikayeti ile karşılaşmaktayız.

Bir başka genel soru ise deri yüzeylerde oluşan tükenmez kalem ve mürekkep izleridir.

Yapılan kötü üretimlerde kullanılan uygun olmayan yapıştırıcıların, zaman ile deri yüzeyine çıkması ve özellikle açık renkli derilerin yüzeyinde sarımsı bir iz oluşturması ise yoğun karşılaşılan bir başka problemdir.

Mürekkep, tükenmez kalem, lastik izleri, deri deki boya transferleri, yüzeye kusan yapışkan lekeleri, siyah küf gibi kirler derinin içine işler. Deri içine nüfuz eden bu gibi lekeler de genel temizleyiciler sonuç vermez. Sadece boyanarak örtülmeye çalışıldığında ise lekeler bir süre sonra yeniden görünmeye başlar.

Deri içine işlemiş bu gibi lekelerin derinlemesine temizliğinin ardından, gerekli ön hazırlık ve işlemler tamamlanmalı, boya öncesinde The Leather Specialist Bloke kullanılarak lekelerin yüzeyde tekrar görünmesi engellenmelidir.

Bu videomuzda The Leather Specialist Blokenin profesyonel uygulama yöntemlerini görebilir ve yapılacak olan deri restorasyonlarınızı daha sağlam ve garantili hale getirebilirsiniz.