Deri Ceket, Eldiven yıkama, Temizleme

Yüksek bedeller ödeyerek satın aldığımız deri ceketlerin, deri pantolonların, deri eteklerin, vb konfeksiyon ürünlerinin içinde bulunan yıkama talimatlarında maalesef yeterli ve açıklayıcı anlatımlar bulunmayabiliyor.

Genellikle “Profesyonel Deri Temizliği” gibi genel tanımlamaları gördüğümüz yıkama talimatları ürün sahipleri için açıklayıcı ve tatmin edici olamıyorlar.

Deriler üretilirken, birçok kez sulu işlemden geçerler. Tüm alt işlenti ve astar boyası gibi işlemlerde su kullanılır. Yani bilinen ve denilenin aksine, birçok deri tipinde su tek başına deriye zarar vermez.

Genellikle ıslanan derinin yanlış şekilde kurutulması ile hasarlar oluşur ve bazı derilerin finisaj özellikleri sebebiyle ıslatılmaması gerekebilir.

Yıpranmış, rengi solmuş, hasarlı deriler temizlendikten sonra, ilk günkü ”yeni görünümlerine” kavuşamayabilirler. Bu gibi ürünlerde renk yenileme, hasarların giderilmesi, vb profesyonel tamirlerin ek olarak yapılması, ürünlerde restorasyon gerekmektedir.

The Leather Specialist Deri ve Kürk Yıkama Sabitleyicisi ve The Leather Specialist Deri ve Kürk Yıkama Deterjanı ile deri ürünler yıkanabildiği gibi, kullanımla birlikte özellikle; yaka, kollar, cep kenarları gibi kısımlarda aşırı yağ bulunan ürünlerde Kuru Temizleme işlemi kaçınılmaz olabiliyor. Kuru Temizleme işleminde kullanılan percholoroethylene vb sentetik solventler ile yağ tamamen temizlenebilir. Ancak solvent ile uzun işlem görmesi yada yüksek ısı ile kısa zamanda kurutulması, deride geri dönülmesi mümkün olmayan hasarların oluşmasını sağlar.

Bu sebeple deri konfeksiyon ürünlerinizin temizliğinde Deri Klinik’ten eğitim almış, The Leather Specialist ürünlerini etkin ve bilinçli kullanan deneyimli firmalara danışmanızı önemle tavsiye ederiz.

Bu videomuzda The Leather Specialist Deri ve Kürk Yıkama Sabitleyicisi ve The Leather Specialist Deri ve Kürk Yıkama Deterjanı ile nasıl ürünlerin yıkanabildiğini görebilirsiniz