Deri Koltuk Tamiri, Deri Boyama

Evlerimizde ve iş yerlerimizde kullandığımız deri mobilyalarda, kullanım kaynaklı yüzey hasarları önce kollarımızın veya kafamızın yoğun temas ettiği kısımlarda görülmeye başlanır. Aynı zamanda sıklıkla oturulan minderlerde de yüzey hasarları görülebilir.

Deri koltuk ve deri kanepelerde yüzey hasarlarının görülmesindeki en önemli etken, yüzeyin hiç temizlenmemesi yada yanlış ürün ve yöntemlerle temizlenmesidir. Deri temizlenmediği zaman deri yüzeyinde biriken toz ve kirler vücut teri ve dolayısıyla terin içindeki yağ ile karışarak yüzeyin akışkanlığını yitirmesine sebep olur. Yüzey akışkanlığı kayıp edildiğinde her oturup kalkma sürtünmenin artmış olması sebebiyle zımpara etkisi yaratır. Bu zımpara etkisi Napa tipi derilerde Üst Kaplamanın zarar görmesine, Anilin ve Yarı Anilin işlentili derilerde ise deri cildinin ve renginin hasarına sebep olur.

Deri yüzeyinin işlentisine uygun olan The Leather Specialist ürünleri ile düzenli yapılan temizlikler sayesinde derinin akışkanlığı korunmuş olur ve yüzeyin hasarlanması önlenir. Ancak lütfen her temizlikten sonra derinizin yaşına ve tipine uygun ürünlerimizle koruma yapmayı ihmal etmeyiniz.

Napa tipi derilerde yüzey hasarları oluşmaya başladığında videomuzdaki gibi yüzey ve renk tamirini gerçekleştirebilirsiniz.