Direksiyon Boyama

Direksiyon, kol dayama ve vites topuzları elimizdeki kir ve terleme ile sürekli temas içinde olduğumuz otomobillerde en kolay yıpranabilecek kısımlardır.

Bakımsızlık ve yoğun kullanım ile birlikte deri yüzeyindeki boya katını koruyan şeffaf üst kaplamanın ilk olarak hasar gördüğü net biçimde belli olur.

Üst kaplama hasar görmeye başladığında direksiyon derisinin “yapış yapış” olduğu, renkte farklı parlama ve hasarlı bölgelerde matlıkların olduğu görülür.  Yüzey hasarları bu aşamada fark edilirse çok pratik ve kolay biçimde tamir edilebilir.

Ancak Üst Kaplama hasarı fark edilmez ve kullanım devam ettiğinde, Üst Kaplamanın koruduğu pigment katı da hasar görmeye başlar. Bu aşamada yapışma hissinin yanı sıra, yoğun kullanım ve derinin az da olsa ıslanması ile birlikte boyanın solduğu, ellerinizin boyandığını fark edersiniz. Yoğun kullanımla birlikte elde yanma hissinin oluştuğu yönünde şikayetlerle bize danışan müşterilerimiz bile olmaktadır. Bu aşamada bile pratik yöntemlerle yüzey ve renk tamiri yapılabilir.

Daha da geç kalınması durumunda boya katı da hasar gördükten sonra deri açık gözenekli ve emici bir hal alır. BU aşamada kullanımla birlikte deri içine el terimiz, terimizin içinde bulunan vücut yağı ve diğer kirler işlemeye başlar. Maalesef bu aşamada deri profesyonel yöntemler ve ürünlerle restore edilmelidir. Hatta bazı durumlarda derinin değişimi kaçınılmaz olabiliyor.

Videomuzda yoğun hasarlı bir direksiyonun son kullanıcı ürünlerimizle nasıl tamir edilebileceğini görebilirsiniz.